Indeks      Dodaj wpis      Nowości      Regulamin      Modyfikuj wpis      Sugeruj kategorię     


Przeszukaj katalog


Menu
Top 10
Top 10 Kategorie
Statystyka

Linków:
Kategorii:
Oczekujących:
Wyjść:
21223
415
58
65011


 
Opis Poszukujecie wsparcia ze strony kogoś, kto doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak należy żyć zdrowiej i na czym warto opierać racjonalne odżywianie, by cieszyć się dobrą kondycją. W każdym z tych przypadków serdecznie zapraszamy do bliższego zaznajomienia się z szeroką gamą artykułów prezentowanych przez serwis internetowy BodyAndMind. Jest to renomowany portal, funkcjonujący online nieprzerwanie od 2007 roku.

 

Słowa kluczowe uroda   ciało i duch   medycyna   zdrowie   porady
Url http://www.bodyandmind.pl
Kategorie Zdrowie Uroda
Zdrowie Uroda > Uroda
Data wpisu Jul 25, 2017
 


Oceń wpis   Do ulubionych   Poinformuj   Raportuj zły wpis  

Średnia ocen: 0.00 (max. 5)
Ilość ocen: 0

Jak głosujesz ?


Inne wpisy w kategorii: Zdrowie Uroda
Od pewnego czasu w niektórych krajach w tym w Stanach Zjednoczonych oraz Europie i Japonii ogromny sukces odnoszą porady psychologów, które są przekazywane drogą elektroniczną poprzez Internet. Taka pomoc psychologiczna przez Internet jest formą może nowatorską, ale mającą wiele plusów. Dla wielu naszych rodaków kontakt z ?żywym? psychologiem nie jest do przyjęcia, gdyż się wstydzą, tego, iż muszą z takiej pomocy korzystać. Na szczęście grupa psychologów z Gliwic stworzyła coś, co można określić psycholog online. To nic innego jak udzielanie pomocy psychologicznej osobom potrzebującym, przy czym te drugie nie muszą się wcale ruszać z domu, by tą pomoc uzyskać. Kolejny atut psychologa online to całkowita anonimowość.
Kategoria:

Zapraszamy do kliniki Dr Witkiewicza - "Twoje oko" , która jest profesjonalnym gabinetem leczenia wad oka. Zespół specjalistów zajmie się takimi wadami jak: Zaćma,Nadwzroczność, Krótkowzroczność ,Astygmatyzm, wady powiek.


Klinika Dr. Witkiewicza powstała w 2000 roku na bazie wynajmowanych pomieszczeń.

Od lutego 2008 mieści się w zaadaptowanym budynku łączącym pod jednym dachem funkcje nowocześnie wyposażonej poradni okulistycznej:

* lasery argon i YAG,
* HRT,
* pachymetr,
* perymetr komputerowy,
* tonometr indukcyjny i wiele innych urządzeń.

W klinice mieści się sześciołóżkowy oddział okulistyczny.
Kategoria:

CentrumDNA - Test DNA na ojcostwo - ustalenie ojcostwa, zaprzeczenie ojcostwa.

Laboratorium Genetyczne oferujące ustalenie ojcostwa i pokrewieństwa, badanie ojcostwa, zaprzeczenie ojcostwa. Testy na ojcostwo w certyfikowanym laboratorium po najniższych cenach na rynku. Tylko pewne wyniki! Zaprzeczenie ojcostwa z pewnością 100%, potwierdzenie z pewnością 99,999%.
Kategoria:

Niedosłuch to jeden z najpoważniejszych problemów, z którym zaczyna borykać się nasze zurbanizowane społeczeństwo. Odnotowuje się, iż dotyczy on co piątego mieszkańca Ziemi w wieku powyżej 55 lat, co czwartego w wieku powyżej 65 lat oraz co trzeciego w wieku powyżej 75 lat.

W Polsce, podobnie jak w innych krajach zurbanizowanych, niedosłuch stał się poważnym, a jednocześnie niedostrzeganym problemem społecznym. Wyniki badań słuchu przeprowadzonych przez lekarzy specjalistów z Beltone na grupie 100 osób w wieku 35 do 55 wykazały, w Polsce żyje od 4 do 6 milionów osób z problemem niedosłuchu - co trzeci dorosły Polak niedosłyszy przynajmniej na jedno ucho na poziomie co najmniej 30 decybeli (dB), a co piąta osoba powinna nosić aparat słuchowy.

Jeszcze do niedawna niedosłuch kojarzony były jako przypadłość, z którą borykają się głównie ludzie w podeszłym wieku, po 70-tym roku życia, jednak badania przeprowadzane w ostatnich latach dowodzą, iż granica wieku fizjologicznego, w którym mogą zaczynać się problemy ze słuchem przesuwa się coraz bardziej. Niedosłuch zaczyna coraz częściej dotyczyć osób młodszych - prawie połowa z grupy osób badanych, u których wykryto niedosłuch, nie ukończyła 55 lat. Nie tylko osoby w średnim wieku zaczynają być coraz bardziej narażone na ubytki słuchu - coraz częściej można się przekonać, że coraz częściej dotyka właśnie osoby młode, które nie przekroczyły 30 roku życia, a około 5% osób w wieku 13 - 15 lat wykazuje różne stopnie ubytków słuchu. Wielu ludzi zauważa u siebie także szumy uszne, odczuwane jako nieustanne dzwonienie w uszach, a nadwrażliwość słuchu jest odnotowywana już u co dziesiątego Polaka.

Jedną z przyczyn, które przyczyniają się w wydatnym stopniu do powstawania ubytków słuchu wśród młodzieży, jest bezmyślne korzystanie z przenośnych urządzeń odtwarzających muzykę, mp3 i innych tego typu gadżetów. Nadmierna ekspozycja na hałas, który dociera przez słuchawki szczelnie wypełniające przewód słuchowy, sprawiając, że w uchu panuje nawet 120 decybeli, w konsekwencji doprowadza do powstawania poważnych ubytków słuchu. W Stanach Zjednoczonych tzw. pokolenie mp3 liczy już sobie ponad 5,5 miliona osób, a liczba ta ciągle się powiększa ze względu na niesłabnącą popularność „empetrójek”. Konsekwencją bezmyślności użytkowników i producentów owych urządzeń może być fakt, iż wg niektórych specjalistów, aparaty słuchowe za dziesięć lat mogą stać się tak popularne jak okulary.

Styl życia oraz dalszy rozwój społeczeństwa pod względem technologicznym, urbanistycznym, etc. będzie w konsekwencji skutkował coraz większym narażeniem społeczeństwa na różnego rodzaju problemy ze słuchem. Urazy akustyczne, życie w hałasie, przebywanie wśród tak wielu różnych źródeł dźwięku bez odpoczynku dla słuchu będzie miało opłakane skutki w postaci nie tylko problemów ze słuchem, ale także różnorodnymi chorobami i dolegliwościami na tle nerwowym. Bóle głowy, bezsenność, nerwice czy choroby sercowo-naczyniowe to tylko niektóre z długiej listy skutków „ubocznych” działania hałasu, na jaki jesteśmy narażeni każdego dnia.

Jednym z najważniejszych powodów pogłębiania się wad słuchu wśród społeczeństwa jest fakt, iż przez długi czas bały się one ujawnienia swoich kłopotów ze słuchem, obawiając się towarzyskiego ostracyzmu, kłopotów w pracy bądź życiu osobistym, bycia ignorowanym a przede wszystkim, postrzeganym jako osoba zniedołężniała, niepełnosprawna, stara. Wynika to z przekonania z generalnego przekonania, iż tylko osoby starsze mają kłopoty ze słuchem, lecz jest to oczywiście nieprawda. Konsekwencją takich przekonań są jest nie tylko błędne przekonanie co do występowania wad słuchu, lecz także obawa przed odrzuceniem. Skutkiem tego jest fakt, że tylko 4% wszystkich osób, które powinny go nosić decyduje się na zakup aparatu słuchowego. Dla porównania, w Wielkiej Brytanii i Norwegii odsetek osób używających aparatów słuchowych wynosi około 35% procent, a w Danii 45 procent.
Kategoria:

Żywność ekologiczna, to główny cel działania firmy Bio Planet. Każda pełna witamin dieta, powinna być oparta na zdrowej żywności. Pozwoli to na kompleksowe oczyszczenie organizmu z toksyn i jego regenerację. W ofercie Bio Planet znajdziemy nie tylko tradycyjne musli, bakalie, warzywa strączkowe, czy nabiał np. jogurty ekologiczne, napoje sojowe z dodatkiem kawy, śmietanki sojowe, ale także tak oryginalne towary jak piwo ekologiczne i żelki bez żelatyny.
Kategoria:
(c) 2006-2016 szukaj24.pl