Indeks      Dodaj wpis      Nowości      Regulamin      Modyfikuj wpis      Sugeruj kategorię     


Przeszukaj katalog


Menu
Top 10
Top 10 Kategorie
Statystyka

Linków:
Kategorii:
Oczekujących:
Wyjść:
22234
415
25
65310

PRAKTYKA LEKARSKA LEK. MED. JAN WOŚ NOWY TARG dobry okulista w krakowie


 
Opis NZOZ Specmed z siedzibą w Nowym Targu to placówka w której oferowane są usługi z zakresu okulistyki zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. W ofercie oprócz leczenia zachowawczego i chirurgicznego znalazła się laseroterapia. Pacjentom pomaga się w doborze stosownych szkieł i soczewek, a także wykonuje się autokeratorefraktometrię i gonioskopię. Leczone są schorzenia w postaci zaćmy, jaskry, czy zwyrodnieniowych zmian związanych z wiekiem - AMD, a także zaburzenia układu łzowego. Pacjenci kwalifikowani są także na zabiegi witreoretinalne. Szczegółowe informacje związane z działalnością NZOZ dostępne są na witrynie internetowej.

 

Słowa kluczowe chirurgia zaćmy   dobry okulista kraków   optyczna koherentna tomografia   operacja zaćmy nowy targ
Url http://www.specmed.com.pl
Kategorie Zdrowie Uroda
Zdrowie Uroda > Lekarze
Zdrowie Uroda > Medycyna
Data wpisu Feb 3, 2014
 


Oceń wpis   Do ulubionych   Poinformuj   Raportuj zły wpis  

Średnia ocen: 0.00 (max. 5)
Ilość ocen: 0

Jak głosujesz ?


Inne wpisy w kategorii: Zdrowie Uroda
Niedosłuch to jeden z najpoważniejszych problemów, z którym zaczyna borykać się nasze zurbanizowane społeczeństwo. Odnotowuje się, iż dotyczy on co piątego mieszkańca Ziemi w wieku powyżej 55 lat, co czwartego w wieku powyżej 65 lat oraz co trzeciego w wieku powyżej 75 lat.

W Polsce, podobnie jak w innych krajach zurbanizowanych, niedosłuch stał się poważnym, a jednocześnie niedostrzeganym problemem społecznym. Wyniki badań słuchu przeprowadzonych przez lekarzy specjalistów z Beltone na grupie 100 osób w wieku 35 do 55 wykazały, w Polsce żyje od 4 do 6 milionów osób z problemem niedosłuchu - co trzeci dorosły Polak niedosłyszy przynajmniej na jedno ucho na poziomie co najmniej 30 decybeli (dB), a co piąta osoba powinna nosić aparat słuchowy.

Jeszcze do niedawna niedosłuch kojarzony były jako przypadłość, z którą borykają się głównie ludzie w podeszłym wieku, po 70-tym roku życia, jednak badania przeprowadzane w ostatnich latach dowodzą, iż granica wieku fizjologicznego, w którym mogą zaczynać się problemy ze słuchem przesuwa się coraz bardziej. Niedosłuch zaczyna coraz częściej dotyczyć osób młodszych - prawie połowa z grupy osób badanych, u których wykryto niedosłuch, nie ukończyła 55 lat. Nie tylko osoby w średnim wieku zaczynają być coraz bardziej narażone na ubytki słuchu - coraz częściej można się przekonać, że coraz częściej dotyka właśnie osoby młode, które nie przekroczyły 30 roku życia, a około 5% osób w wieku 13 - 15 lat wykazuje różne stopnie ubytków słuchu. Wielu ludzi zauważa u siebie także szumy uszne, odczuwane jako nieustanne dzwonienie w uszach, a nadwrażliwość słuchu jest odnotowywana już u co dziesiątego Polaka.

Jedną z przyczyn, które przyczyniają się w wydatnym stopniu do powstawania ubytków słuchu wśród młodzieży, jest bezmyślne korzystanie z przenośnych urządzeń odtwarzających muzykę, mp3 i innych tego typu gadżetów. Nadmierna ekspozycja na hałas, który dociera przez słuchawki szczelnie wypełniające przewód słuchowy, sprawiając, że w uchu panuje nawet 120 decybeli, w konsekwencji doprowadza do powstawania poważnych ubytków słuchu. W Stanach Zjednoczonych tzw. pokolenie mp3 liczy już sobie ponad 5,5 miliona osób, a liczba ta ciągle się powiększa ze względu na niesłabnącą popularność „empetrójek”. Konsekwencją bezmyślności użytkowników i producentów owych urządzeń może być fakt, iż wg niektórych specjalistów, aparaty słuchowe za dziesięć lat mogą stać się tak popularne jak okulary.

Styl życia oraz dalszy rozwój społeczeństwa pod względem technologicznym, urbanistycznym, etc. będzie w konsekwencji skutkował coraz większym narażeniem społeczeństwa na różnego rodzaju problemy ze słuchem. Urazy akustyczne, życie w hałasie, przebywanie wśród tak wielu różnych źródeł dźwięku bez odpoczynku dla słuchu będzie miało opłakane skutki w postaci nie tylko problemów ze słuchem, ale także różnorodnymi chorobami i dolegliwościami na tle nerwowym. Bóle głowy, bezsenność, nerwice czy choroby sercowo-naczyniowe to tylko niektóre z długiej listy skutków „ubocznych” działania hałasu, na jaki jesteśmy narażeni każdego dnia.

Jednym z najważniejszych powodów pogłębiania się wad słuchu wśród społeczeństwa jest fakt, iż przez długi czas bały się one ujawnienia swoich kłopotów ze słuchem, obawiając się towarzyskiego ostracyzmu, kłopotów w pracy bądź życiu osobistym, bycia ignorowanym a przede wszystkim, postrzeganym jako osoba zniedołężniała, niepełnosprawna, stara. Wynika to z przekonania z generalnego przekonania, iż tylko osoby starsze mają kłopoty ze słuchem, lecz jest to oczywiście nieprawda. Konsekwencją takich przekonań są jest nie tylko błędne przekonanie co do występowania wad słuchu, lecz także obawa przed odrzuceniem. Skutkiem tego jest fakt, że tylko 4% wszystkich osób, które powinny go nosić decyduje się na zakup aparatu słuchowego. Dla porównania, w Wielkiej Brytanii i Norwegii odsetek osób używających aparatów słuchowych wynosi około 35% procent, a w Danii 45 procent.
Kategoria:

Lusowski Zdrój to miejsce, w którym mogą Państwo skorzystać z szerokiego pakietu usług związanych ze SPA&Wellnes. Dodatkowo zapraszamy do korzystania z profesjonalnych świadczeń kosmetycznych a także z naszego basenu. Nasza oferta obejmuje m.in. peelingi, modelowanie sylwetki, makijaż czy też depilację. Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla SPA dla sportowców oraz dzieci. Oferujemy zajęcia w grupach i treningi z Mistrzem a także aromaterapeutyczne seanse saunowe, natomiast na basenie organizujemy naukę pływania, fitness wodny a nawet imprezy urodzinowe.
Kategoria:

Serdecznie zachęcamy do zaznajomienia się z ofertą Saska Smile, specjalistycznej praktyki stomatologicznej z Warszawy, świadczącej usługi dentystyczne od 1998 roku. Wykonujemy zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej i estetycznej, stomatologii dziecięcej, a także endodoncji oraz protetyki. Zajmujemy się leczeniem wad zgryzu oraz nieprawidłowości zębowych zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Dobieramy aparaty ortodontyczne ruchome i stałe. W zakresie naszej działalności mieści się wszczepianie implantów zębowych. W naszej praktyce każdy pacjent znajdzie indywidualne rozwiązanie swojego problemu. Więcej informacji na stronie internetowej.
Kategoria:

Usługi rehabilitacyjne prowadzone w profesjonalnym gabinecie od 2013 roku. Istnieje, także możliwość dojazdu do klienta w wyznaczone przez niego miejsce. Dojazd na terenie Wrocławia jest całkowicie darmowy. Nasi klienci mogą skorzystać z usług, takich jak: masaż sportowy, masaż biurowe, masaż relaksacyjny czy leczniczy. Szczegółowy opis zabiegów rehabilitacyjnych znajduje się na stronie internetowej.
Kategoria:

Sklep internetowy Calivita 24h - oferuje w swojej ofercie naturalne suplementy zdrowotne. Bogata oferta. Dystrybutor preparatów Calivita to na co czekasz.
Kategoria:
(c) 2006-2016 szukaj24.pl