Indeks      Dodaj wpis      Nowości      Regulamin      Modyfikuj wpis      Sugeruj kategorię     

 


Przeszukaj katalog


Menu
Top 10
Top 10 Kategorie
Statystyka

Linków:
Kategorii:
Oczekujących:
Wyjść:
20160
415
6
64773


 
Opis O ujawnieniu się choroby definiowanej ultra-rzadką mówimy gdy częstotliwość nie wynosi więcej niż 5:10000. Zdaje się to być małym problemem, ale spoglądając holistycznie kwestia ta dotyczy niemalże 2 milionów naszych rodaków. W grupie schorzeń rzadkich jest miopatia mitochondrialna. Należy do chorób o podłożu dziedzicznym. W przypadku miopatii mitochondrialnej pogorszeniu ulega efektywność pracy mitochondriów komórkowych odpowiadających za metabolizowanie energii wymaganej do prawidłowej pracy organizmu. Osoby, które dowiedziały się o pojawieniu się u siebie choroby, o której nawet specjaliści nie są w stanie wiele powiedzieć, poszukują wiedzy na własną rękę, między innymi w internecie. Pomocą dla osób chorujących mitochondrialnie jest witryna www.miopatia.pl. Autorem strony jest trzydziestoparoletni mężczyzna, u którego parę lat temu zdiagnozowaną właśnie te schorzenie. Samemu nie mogąc znaleźć wyczerpujących wiadomości, zaczął gromadzić informacje na tej właśnie stronie. Odszukają tam państwo opis choroby autora strony, dane wzięte z wypisów szpitalnych, wyniki badań diagnostycznych, zalecenia lekarskie oraz dane o farmakoterapii. Z suplementów diety, które stosował do tej pory autor strony pozostały w użyciu takie leki jak Medargin oraz kreatyna, jako najlepiej oddziałujące na jego organizm. Podstawą diagnozowania zaburzeń tego typu są badania genetyczne. Autor strony miał to szczęście że wykonano u niego odpowiednie badanie, które wykazało zaburzenia w genie o nazwie POLG. Bardzo ważną formą terapii i profilaktyki jest rehabilitacja i ciągły kontakt z lekarzami różnych specjalności. Najlepiej pomocy szukać w miejscu zamieszkania w wyszukiwarkę internetową wpisując hasło np. neurolog Zabrze. 

 

Słowa kluczowe neuropatia   neurolog   rehabilitacja   polg   miopatia   zanik mięśni   komórki macierzyste
Url http://www.miopatia.pl
Kategorie Zdrowie Uroda > Medycyna
Zdrowie Uroda > Rehabilitacja
Zdrowie Uroda > Suplementy diety
Data wpisu Jun 12, 2014
 


Oceń wpis   Do ulubionych   Poinformuj   Raportuj zły wpis  

Średnia ocen: 5.00 (max. 5)
Ilość ocen: 2

Jak głosujesz ?


Inne wpisy w kategorii: Zdrowie Uroda > Medycyna
Portal Chirurgia Plastyczna to zbiór najważniejszych informacji na temat zabiegów z tego zakresu. Jeżeli jesteś tuż przed zabiegiem, dopiero go planujesz lub się wahasz i chcesz się dowiedzieć czegoś więcej to jest właśnie portal dla Ciebie. Dowiedz się czym zajmuje się chirurgia plastyczna, jakie są wskazania i przeciwwskazania do poszczególnych zabiegów, z jakimi patologiami można się tutaj spotkać.
Kategoria:

Zapraszamy do naszych salonów optycznych na terenie Gliwic i Zabrza. Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt do badania wzroku, obsługiwany przez wykwalifikowany personel(optometrysta) Posiadamy również szeroki asortyment oprawek okularowych, okularów przeciwsłonecznych. Dodatkowo w sprzedaży soczewki kontaktowe, płyny do soczewek, akcesoria optyczne, specjalistyczne okulary korekcyjne(do pracy, do pływania, itp) oraz wiele innych! Zapewniamy profesjonalne oraz indywidualne podejście do każdego klienta! Astir - zobacz jakim jest Świat!
Kategoria:

AlbusDent z Krakowa to pełen rozmiar usług stomatologicznych na najwyższym poziomie. Wychodząc naprzeciwko potrzebom klientów do propozycji włączyliśmy usługę turystyki medycznej. Jest to oferta dla pacjentów tak jak z kraju jak tudzież z zagranicy. O ile zależy Ci na kompetentnej opiece stomatologicznej, pomocy najlepszych lekarzy specjalistów powinno się wybrać się do Krakowa. Powinno się podkreślić, że dostarczamy więcej, niż zabiegi dentystyczne. O ile przy zabiegach jesteśmy to w naszej klinice dostaniecie pomoc z zakresu chirurgii stomatologicznej, ortodoncji, protetyki, periodnentologii tudzież wielu innych specjalizacji. Ważne jest, iż dostajecie globalną pomoc i pieczę naszego Opiekuna, jaki zadba o każdy szczegół Twojej wizyty w Krakowie, począwszy od wynajęcia hotelu po zaproponowanie rozlicznych atrakcji, jakie przynosi była stolica Polski, w co wplecione będzie odwiedzenie naszego gabinetu.
Kategoria:

Oczy to szczególny organ każdego z nas i należy też o nie w sposób szczególny dbać. Pomoże Ci w tym firma Fielmann - największy optyk w Europie. Jest to firma, w ofercie której znajdziecie Państwo nie tylko okulary lecz również soczewki kontaktowe. Oba artykuły charakteryzuje dobra jakość, szeroki wybór i atrakcyjna cena. U nich znajdziecie Państwo więcej niż 2.000 modeli okularów, a w większych salonach nawet ok. 10.000. Są tutaj dostępne okulary znanych marek i te stworzone przez najlepszych projektantów. W Europie mają oni blisko 600 salonów, w Polsce znajdziecie ich Państwo w Szczecinie, Koszalinie, we Wrocławiu, Chorzowie, Krakowie, Gdańsku, Rumii, Płocku oraz Gliwicach, Radomiu, Bytomiu i Częstochowie, a także w Legnicy, Katowicach, Łodzi i w Poznaniu. W ich salonach pomogą Państwu dobrać odpowiednie okulary, dopasowane do twarzy i cech charakterystycznych osoby. Więcej na stronie.
Kategoria:

Zapraszamy na forum prowadzone przez Fundację BARTEK, na którym moderatorzy będą odpowiadać na wasze pytania z zakresu chorób przenoszonych przez kleszcze. W miarę możliwości postaramy się skierować Was do lekarzy specjalistów.
Na forum będziemy przede wszystkim poruszali tematykę związaną z leczeniem boreliozy i koinfekcji które przy niej coraz częściej występują.
Kategoria:




(c) 2006-2016 szukaj24.pl