Indeks      Dodaj wpis      Nowości      Regulamin      Modyfikuj wpis      Sugeruj kategorię     


Przeszukaj katalog


Menu
Top 10
Top 10 Kategorie
Statystyka

Linków:
Kategorii:
Oczekujących:
Wyjść:
21223
415
39
65007


 
Opis O ujawnieniu się choroby definiowanej ultra-rzadką mówimy gdy częstotliwość nie wynosi więcej niż 5:10000. Zdaje się to być małym problemem, ale spoglądając holistycznie kwestia ta dotyczy niemalże 2 milionów naszych rodaków. W grupie schorzeń rzadkich jest miopatia mitochondrialna. Należy do chorób o podłożu dziedzicznym. W przypadku miopatii mitochondrialnej pogorszeniu ulega efektywność pracy mitochondriów komórkowych odpowiadających za metabolizowanie energii wymaganej do prawidłowej pracy organizmu. Osoby, które dowiedziały się o pojawieniu się u siebie choroby, o której nawet specjaliści nie są w stanie wiele powiedzieć, poszukują wiedzy na własną rękę, między innymi w internecie. Pomocą dla osób chorujących mitochondrialnie jest witryna www.miopatia.pl. Autorem strony jest trzydziestoparoletni mężczyzna, u którego parę lat temu zdiagnozowaną właśnie te schorzenie. Samemu nie mogąc znaleźć wyczerpujących wiadomości, zaczął gromadzić informacje na tej właśnie stronie. Odszukają tam państwo opis choroby autora strony, dane wzięte z wypisów szpitalnych, wyniki badań diagnostycznych, zalecenia lekarskie oraz dane o farmakoterapii. Z suplementów diety, które stosował do tej pory autor strony pozostały w użyciu takie leki jak Medargin oraz kreatyna, jako najlepiej oddziałujące na jego organizm. Podstawą diagnozowania zaburzeń tego typu są badania genetyczne. Autor strony miał to szczęście że wykonano u niego odpowiednie badanie, które wykazało zaburzenia w genie o nazwie POLG. Bardzo ważną formą terapii i profilaktyki jest rehabilitacja i ciągły kontakt z lekarzami różnych specjalności. Najlepiej pomocy szukać w miejscu zamieszkania w wyszukiwarkę internetową wpisując hasło np. neurolog Zabrze. 

 

Słowa kluczowe neuropatia   neurolog   rehabilitacja   polg   miopatia   zanik mięśni   komórki macierzyste
Url http://www.miopatia.pl
Kategorie Zdrowie Uroda > Medycyna
Zdrowie Uroda > Rehabilitacja
Zdrowie Uroda > Suplementy diety
Data wpisu Jun 12, 2014
 


Oceń wpis   Do ulubionych   Poinformuj   Raportuj zły wpis  

Średnia ocen: 5.00 (max. 5)
Ilość ocen: 2

Jak głosujesz ?


Inne wpisy w kategorii: Zdrowie Uroda > Medycyna
Niestety aktualnie bardzo dużo osób ma pracę siedzącą. Niektórym wydaje się, że siedząca praca to sama przyjemność, no bo jak można się przy czymś takim zmęczyć. Tymczasem z osób, które decydują się na leczenie kręgosłupa, największy procent stanowią kierowcy oraz osoby wykonujące pracę biurową. Jak się okazuje siedzenie kilka godzin w jednej pozycji skutkuje koniecznością leczenia kręgosłupa. Warto pamiętać, aby co jakiś czas się rozciągnąć oraz zmienić pozycję. Dbanie o własny kręgosłup jest bardzo ważne w każdym przypadku.
Kategoria:

Najtańsze w sieci szkła kontaktowe znanych producentów takich jak: Bausch&Lomb, Johnson&Johnson, Ciba Vision, a także płyny do czyszczenia miękkich soczewek kontaktowych wszystkich typów wykonywanych z różnego rodzaju materiałów. W ofercie również krople do nawilżanie zmęczonych i suchych oczu firmy EYEYE Hydraclair. W sklepie optycznym z soczewkami dostępne są wszystkie typy szkieł kontaktowych takich jak toryczne, dwutygodniowe, miesięczne oraz kolorowe do zmiany lub podkreślenia naturalnego koloru oczu.
Kategoria:

Innowacyjne rozwiązania w zakresie suplementacji, badań laboratoryjnych, wdrażania oraz opracowywania składów oraz produkcji preparatów. W przedsiębiorstwie Hexanova dysponujemy doświadczoną kadrą pracowniczą i doskonale wyposażonym laboratorium, dzięki czemu możemy zaoferować Państwu zarówno swoje usługi, jak i gotowe preparaty związane głównie ze zdrowiem intymnym kobiet i mężczyzn. Proponujemy także rozwiązania dotyczące suplementacji przy problemach dermatologicznych oraz między innymi niedoborach witamin. Więcej wiadomości, ofertę i dane kontaktowe znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!
Kategoria:

Jeśli w szkole panuje wszawica, nie licz na szczęście, ale jak najszybciej zastosuj Paranix. Do ochrony służy Paranix Protection. Do leczenia wszawicy służą: Paranix Shampoo, Paranix Spray i Paranix For Long Hair - dla długich włosów. Po leczeniu wszawicy można zastosować Paranix After Treatment Shampoo. Preparaty zwierają olej mineralny i dimetikon, co pozwala na podwójny zakres działania - uduszenie (zabicie) i wysuszenie wszy i gnid. Zabija 100% wszy i zapobiega przed powtórną inwazją pasożytów.
Kategoria:

W Katowicach mieści się Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. Św. Elżbiety. Kierujemy diagnozę oraz leczymy schorzenia z zakresu chorób wewnętrznych oraz chirurgii ogólnej. Posiadamy pracownię endoskopii wyposażoną w 2 videogastroskopy i 2 videokolonoskopy, automatyczną myjnię do mycia i dezynfekcji endoskopów, myjkę ultradźwiękową do narzędzi endoskopowych, program do archiwizacji wyników badań i zdjęć endoskopowych ENDOBASE IV, aparat do diatermii elektrochirurgicznej firmy ERBE z przystawką argonową do wykonywania zabiegów endoskopowych. Wykonujemy gastroskopię oraz kolonoskopię, także w ramach umowy z NFZ. Realizujemy EKG, USG, RTG, EMG oraz spirometrię. Na naszej stronie internetowej zamieszczone są wszystkie niezbędne wiadomości plus pełna propozycja.
Kategoria:
(c) 2006-2016 szukaj24.pl